Skuteczne wykorzystanie fotografii "DUCH" w marketingu firmy odzieżowej.

W dzisiejszych czasach najskuteczniejszym a zarazem najtańszym sposobem dotarcia do klienta jest internet. Duża część przedsiębiorców promuje swoje produkty w social mediach. Media społecznościowe gromadzą ogromną ilość użytkowników. Promując się w ten sposób koniecznie trzeba przykuć uwagę odbiorcy tu przydatne okażą się ciekawe fotografie produktowe. Fotografia typu “duch” w bardzo ciekawy sposób pokazuje oferowane przez nas ubrania. Odzież na “duchu” nie tylko wskazuje na takie cechy produktu jak kolor czy użyta tkanina ale i w doskonały sposób obrazuje jej krój. Samo przykucie uwagi niestety nie wystarczy – nasz klient musi nas jeszcze zapamiętać i zaufać nam. Tu konieczne jest aby dać klientowi coś od siebie oraz regularnie przypominać o swojej ofercie. Co firma odzieżowa może zaoferować swoim klientom oprócz produktu? Bardzo wiele! Zapewne doskonale potrafi łączyć ze sobą różnorodne fasony, kolory i wzory ubrań. Z całą pewnością umie w sposób profesjonalny dobrać fason ubrania do figury użytkownika. Daje to nieograniczone możliwości do tworzenia promujących ją postów. Posty te koniecznie należy opatrzyć odpowiednią fotografią. Najkorzystniej z punktu widzenia marketingu jest wykorzystanie różniących od siebie się zdjęć w kolejnych postach.

Fotografia typu duch -trzy bluzki

Czy oznacza to że do każdego posta należy zrobić odrębne zdjęci? A może jest sposób na ograniczenie kosztów związanych z koniecznością wykonania ogromnej ilości fotografii przeznaczonych na promocję w mediach społecznościowych. Próbując odpowiedzieć na te pytania postanowiłam przyjrzeć się bliżej celom jakim ma służyć wykorzystanie konkretnych zdjęć.

Spora część sklepów z branży odzieżowej prowadzi dystrybucję swoich towarów poprzez portale aukcyjne oraz własne strony internetowe. Sprzedając w taki sposób musimy zaopatrzyć się w zdjęcia wykonane na jednolitym białym tle. Moim zdaniem korzystnie z punktu widzenia ekonomi firmy jest jednak zamówienie takich zdjęć w formacie png na przezroczystym tle co da nam później możliwość wykorzystania tych ich ponownie w zupełnie innym celu i aranżacji.

Fotografia typu duch – czarna spódnica
Fotografia typu duch - bluzka w kwiaty i czarna spódnica na białym tle
Fotografia typu duch - biała bluzka z koronką i czarna spódnica na białym tle
skomponuj swój zestaw z fotografii typu duch

A co z firmami które swoją sprzedaż prowadzą jedynie w sklepach stacjonarnych a aktywność w internecie ograniczają do działalności marketingowo promocyjnej? Wszystko zależy tu od decyzji klienta – możemy wykonać zarówno fotografię konkretnego zestawu odzieży ale warto również rozważyć zakupienie konkretnych elementów garderoby. Zaletą drugiego rozwiązania jest pozostawienie sobie możliwości wykorzystania starszej fotografii produktowej w zestawieniu z nowo wykonanymi zdjęciami “duch”.